Personal tools
You are here: Home Novinky Nordic Walking v červenci 08
« June 2020 »
Su Mo Tu We Th Fr Sa
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
 
Document Actions

Nordic Walking v červenci 08

by Nordic Walking last modified 2008-09-16 15:51

Naše Nordic Walking akce a zážitky v červenci 08

Čtvrtek 31.7.

Dnes byla v plánu Nordic Walking trasa "Blatná - Božák". Cestou jsme navštívili Vlčí jámy na jejichž dně je celoročně sníh.  U Mrtvého rybníku jsme se osvěžili a okolo Špičáku pokračovali na Boží Dar.

Tento Nordic Walking měl minimální převýšení, ale byl nejdelší v tomto týdnu. 

Středa 30.7.

Po snídani jsme měli Nordic Walking na "dlouhé Ježíškově cestě" . Příjemná procházka při příjemném počasí.

Odpoledne měli účastníci Rekondičního týdne relaxaci.

V podvečer jsme, ale měli ještě privátní Nordic Walking v Karlových Varech.

Úterý 29.7.

Dopoledne jsme vyrazili na krátkou Nordic Walking procházku, protože hned po obědě nás čekala návštěva dolu. Přesto měl náš Nordic Walking asi 8km a mimo jiné jsme navštívili "Wappenstein" .

Po obědě jsem se přesunuli do Jáchymova a sfárali jsme 500m pod povrch. Dole v dole jsme zkusili Nordic Walking. Možná jsme jediní, kteří provozovali Nordic Walking tak hluboko pod zemským povrchem.

nw v dole1.JPGnw v dole2.JPG

V podvečer jsme ještě vyrazili na Nordic Walking. Prošli jsme přes Jahodovou louku na Neklid. nw neklid.JPG

Obešli jsme krátkých, ale kopcovitých 5km.

Pondělí 28.7.

V dopoledních hodinách jsme vyrazili na Nordic Walking.  Obešli jsme asi 14km dlouhý okruh, který vedl přes FichtelbergRT reitsteig.JPG a Oberwiesenthal zpět na Boží Dar. Byla to příjemná Nordic Walking procházka.

V podvečer jsme měli ještě privátní lekci Nordic Walking v Karlových Varech.  Mr. Hamad z Kuvajtu dostal doporučení na Nordic Walking od svého lékaře,  protože potřebuje posílit srdce.  Hamad -KV.JPG

Neděle 27.7.

Tento den začal další Nordic Walking "Rekondiční týden" . S Mirkou a Jardou, jedinnými účastníky, jsme měli krátké seznámení s Nordic Walking. Přidali se k nám i jiní hosté našeho pensionu.  Společně jsme prošli "Krátký Tellerhäuser".  Cestou jsme procvičili Nordic Walking abecedu a zkusili jsme i vláček. NW vlacek.JPG

Sobota 26.7.

Dnešek  byl vyhrazen jiným sportům.

Pátek 25.7.

Dnes jsme si to vynahradili. Měli jsme dvě Nordic Walking lekce za sebou.

První Nordic Walking lekce proběhla v Jáchymově, nejen pro lázeňské hosty. Při velké účasti 15-ti účastníků  jsem obešli jednoduchý okruh. 

Druhá Nordic Walking lekce proběhla na Božím Daru. Na cestě na Hubertky jsme procvičovali správnou Nordic Walking techniku. 

Úterý 22.7. - Čtvrtek 24.7.

Tyto dny jsme Nordic Walking lekce neměli.

Pondělí 21.7.

Dnes byl Nordic Walking pro lázeňské hosty. Dnešní lekce se zúčastnil asi náš nejvzdálenější klient - ze Saudské Arábie.

Na tuto lekci navazovala ještě privátní Nordic Walking lekce u nás na Božím Daru.

Sobota 19.7. a Neděle 20.7.

Tyto dny jsme žádný Nordic Walking neměli.

Pátek 18.7.

Dnešní lekce Nordic Walking ze účastnilo 6 klientů.  Pozitivní ohlasy  nás opět utvrdili, že Nordic Walking je to pravé pro všechny a bez rozdílu.P7180540.JPG

 

Čtvrtek 17.7.

Nordic Walking lekce dnes nebyla.

Středa 16.7.

Tento den se žádná Nordic Walking lekce nekonala.

Úterý 15.7.

Jako jediní v ČR jsme dostali od zastoupení KV+ nové Nordic Walking hole. Jeden typ má madlo "ERGO". Což je speciálně tvarované madlo umožňující dobrý přenos síly ruky na hůl.detail ergo clikclak.JPG                                                                    

Pondělí 14.7.

Dnešní lekce Nordic Walking se zůčastnilo 6 adeptů tohoto zdravého sportu. Jedna z účastnic se dostavila na  Nordic Walkig sraz o francouských holích. Zde je vyměnila za hole na Nordic Walking a obešla s námi skoro celou trasu. Na konci Nordic Walking lekce je opět vyměnila za francouzké. Zde je názorný příklad výhodnosti používání Nordic Walking holí.

Sobota 12.7. a Neděle 13.7.

 Tyto dny jsme žádnou lekci Nordic Walking nepořádali.

Pátek 11.7.

Dnes proběhla  Nordic Walking lekce pro lázeňské hosty v Jáchymově.  Ve skupiny deseti lidí, bylo několik národností. Nejdále to na dnešní lekci Nordic Walking měla účastnice ze St.Peterburgu.

Ač na tento den připadla první pravidelná Nordic Walking lekce (viz. sekce akce) na Božím Daru, počasí nám nepřálo. Přihnala se bouře přesně v minutu začátku Nordic Walking lekce. Bohužel tato lekce nemohla proběhnout. 

Čtvrtek 10.7.

Jako jediní v ČR jsem dostali od zastoupení ONEWAY nové Nordic Walking hole.  Zatím máme k dispozici pouze dva modely těchto finských Nordic Walking holí.

Úterý 8.7. a Středa 9.7.

Proběhlo pouze několik konzultací ohledně Nordic Walking, ale žádná lekce Nordic Walking neproběhla.

Pondělí 7.7.

Nordic Walking dnes měli lázeňští hosté v Jáchymově. Na fotce je důkaz, že se schází různorodé skupiny. Všichni účastníci absolvovali lekci dlouhou ca. 1,5 hodiny. P7070528.JPG

Neděle 6.7. 

Dnes byl odpočinek a relaxace po včerejším Nordic Walking.

Sobota 5.7.

DEN S NORDIC WALKING.

Zúčastnili jsme se Nordic Walking Marathonu v německém Gefreesu. Jako jediná Česká výprava. Naši zástupci obsadili  3 kategorie : děti, 15km a 21km.  Zde je MartinaP7050521.JPG na své trati 15km, kterou zdolala za necelé dvě hodiny.

Závody v Nordic Walking nejsou "závody" v pravém slova smyslu. Účastníci nejsou rozděleni věkem a ani pohlavím. Jediné dělení je délka tratě. Vítězové v Nordic Walking závodech jsou všichni a proto se ceny losují. A diplom získá každý kdo dojde do cíle.  

Také zde se potvrdilo, že Nordic Walking je pro každého.  A že i po amputaci lze Nordic Walking provozovat. "Walkerka" na přiložené fotce právě dokončila svoji trasu - !! 21km !! -  a je zpovídána moderátorem. P7050523.JPG

Pátek 4.7.

Dnes jsme měli pravidelný Nordic Walking s lázeňskými hosty v Jáchymově.  Opět se v praxi ukázalo, že Nordic Walking je opravdu pro každého. S chutí si Nordic Walking vyzkoušel aktivní pán středního věku i dříve narozená paní. Také zdravotní stav účastníků byl různorodý. Od plného zdraví, přes operované kyčle a kolena, až po revma.

Nordic Walking je opravdu pro každého. P7040489.JPG

Středa 2.7. a Čtvrtek 3.7.

Tyto dny asi všichni adepti Nordic Walking leželi doma nebo u vody (tropické teploty).

Úterý 1.7.

Druhou polovinu roku jsme začali stylově - Nordic Walkingem. Měli jsme privátní Nordic Walking lekci  v Lázních Jáchymov. Účastnicím se Nordic


Powered by Plone CMS, the Open Source Content Management System

This site conforms to the following standards: